TOP

Indeksowanie stron- kilka wskazówek

Jak wiadomo internet rozwija się w zastraszającym tempie, nawet tak dobrze skoordynowany system jak google nie jest w stanie dotrzeć i za indeksować od razu każdą nową stronę. Dlatego też warto znać kilka ciekawych sposobów na to aby indeksowanie strony którą stworzyliśmy było szybkie.

Wpis podzielę na dwie części pierwszą dotyczącą nowych stron internetowych, oraz drugą w której przedstawię za pomocą krótkiego video jak przyśpieszyć indeksację bloga.

Indeksacja strony:

1. Podstawą jest zasugerowanie nowej strony google, można to zrobić tutaj.

2. Kolejnym krokiem jest dodanie kilku wartościowych tekstów presell page do często aktualizowanych serwisów tego typu.

3. Staramy się uzyskać kilka linków do naszej witryny z blogosfery np komentując wpisy. UWAGA: nie spamujemy!

Indeksowanie wpisów na blogu:

Spis serwerów aktualizacji można pobierać tutaj

Jeżeli wpis był dla Ciebie użyteczny kliknij Lubię to lub zostaw komentarz z góry dzięki.

EDIT: Powyższy wpis został za indeksowany w dokładnie 8 minut :)

 

Imię:

Adres email:

 

 

Komentarze13. Dodaj komentarz

 1. Tu nie bardzo jest jak kliknąć w „Lubię to”, bo czegoś takiego na stronie nie ma. Jest oryginalne angielskie Like – czemu właściwie? Wygenerowanie polskiej wersji jest bardzo proste. Myślę, że w blogu, którego Autor m.in pokazuje, jak tłumaczyć szablony WP, także i to powinno zostać spolszczone.

  A przy okazji może się z tego urodzić wpis o tym, jak to spolszczyć, bo może jest więcej takich, co nie umieją? :)

 2. admin

  Prosze specjalnie dla Ciebie już nie pisze „like” tylko „lubię to”. Swoją drogą co do tego „Myślę, że w blogu, którego Autor m.in pokazuje, jak tłumaczyć szablony WP, także i to powinno zostać spolszczone. ”

  To że ja pokazuje jak coś zrobić to nie zawsze znaczy że ja to muszę mieć u siebie myślałem że to logiczne? Dziele się tym co wiem i sprawdziłem a nie tym co stosuje zawsze.

  Ale oczywiście dzięki za komentarz :)

 3. Dla mnie jak dla mnie, bo mnie tematyka zarabiania w Internecie interesuje umiarkowanie, więc nie będę tu raczej stałym gościem, ale jestem przekonany, że Twoim stałym czytelnikom ta drobna zmiana się spodoba.

  BTW: Czemu – by wysłać ten komentarz – muszę kliknąć w „Komentarze do wpisu” zamiast „Wyślij”?

 4. admin

  Nie no pewnie że tak dzięki za radę :) A nie wiem tak testuje różne rozwiązania, ale mam zamiar to zmienić ale nie na wyślij bo tak ma każdy.

 5. Ja mam tylko standardowy pingomatic i w miarę szybko nowe wpisy są indeksowane :)

 6. admin

  Zgadzam się, ale ten bardzo prosty zabieg znacznie przyśpiesza indeksację i nic nie kosztuje :)

 7. Dodam od siebie, że często publikując unikalną treść, Google staje się stałym gościem naszej witryny, a to przekłada się na szybkość indeksacji :)

 8. admin

  Dokładnie Łukasz, częste aktualizacje przekładają się na wszystko indeksację, ocenę wartości, trust rank.

 9. Pingback: Jak pozycjonować stronę aby nie dostać bana od google? » Zarabianie w sieci

 10. Mam podobną ping-listę, łącznie 82 serwisy RPC, tyle że u siebie nie widzę znaczącego przyśpieszenia w indeksacji, hmm… może to źle ująłem, nie chodzi o sam fakt indeksacji, bo ten i tak jest dość krótki, natomiast czas jaki mija od indeksacji do pierwszego pojawienia się artykułu w SERPie, badałem już ten problem, i być może jest to fakt zastosowania ograniczania duplicate content – a jeśli chodzi o ten element podchodzę do tego bardzo restrykcyjnie. Odkąd pamiętam czasy u mnie od zawsze nie należały do najlepszych, najkrótszy 15 minut, ale nie martwi mnie to zbytnio, zapewne gdyby było większe tempo publikacji – większa regularność, to zapewne ten czynnik by się wyregulował ;)

 11. Paweł Mąka

  To też nie są do końca nie wiadomo jakie wyścigi, 15 minut to i tak bardzo szybko, ważne żeby nie czekać kilka dni :) Przyznam że regularność na pewno ma znaczenie, ale u Ciebie chociażby komentarze codziennie się pojawiają więc nowa treść jest zawsze.

 12. Lista wykorzystana ;) Dzięki!

 13. Dzięki za sposób, bo miałem problem z tym, że wpisy pojawiały się w Google dopiero po 2-3 dniach. Dodałem te adresy, napisałem testowy wpis i pojawił się w google, po 29 min.

Dodaj komentarz

Twój email nigdy nie będzie opublikowany

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>