Sprawdź feedback serwisu już teraz. Jaki wpływ ma wysoka pozycja w google na ilość odwiedzin na stronie? » Zarabianie w sieci
Sprawdź feedback serwisu już teraz.
TOP

Jaki wpływ ma wysoka pozycja w google na ilość odwiedzin na stronie?

Każdy z nas doskonale wie jaką siłę napędową ma wyszukiwarka. Wysoka pozycja w google przekłada się na ilość odwiedzin na stronie, im wyżej tym lepiej. Nie ma co się oszukiwać wejścia ze słów kluczowych można notować tylko w TOP10, bardzo rzadko użytkownicy zaglądają na dalsze wyniki wyszukiwania. Jak to wygląda procentowo? W jakim stopniu wysoka pozycja w google przekłada się na ilość odwiedzin na stronie?

Ilość odwiedzin na stronie w stosunku do wysokości pozycji w google:

Jak widać większy sens mają tylko pozycje od 1-3. Pozycja 4-5 mogą by wartościowe ale przy frazach wyszukiwanych minimum 10,000 w miesiącu, wtedy możemy liczyć na około 400-500 wejść z wyszukiwarki. Dalsze pozycje mają sens już tylko przy naprawdę dużych wyszukiwaniach.

Jeśli chodzi o magiczną 7-mkę to doświadczam jej na frazę „zarabianie w sieci” od kilku tygodni i faktycznie z nie wiadomych przyczyn dla użytkowników nie istnieję. Oczywiście warto dodać że same liczby to czysta statystyka, na wejścia mają wpływ jeszcze opis strony, adres, miniatura wyświetlana w niektórych przeglądarkach.

Oczywiście jeśli mówimy o blogach to warto walczyć o każdą liczbę wyszukiwań, jeżeli każdy artykuł miałby przynosić nam chociaż 50 odwiedzin miesięcznie to przy 100 artykułach mamy już całkiem dobry ruch. Oczywiście pozycjonowanie bloga nie jest łatwe ani nie jest to też szybki sposób na masę odwiedzin, jednak z czasem nasze artykuły będą osiągać wysokie pozycje w google co będzie realnie przekładać się na ilość odwiedzin na stronie. Na koniec dodam jedno zdanie które mówię każdej osobie która pyta mnie o SEO,  słowa kluczowe itp:

Lepiej być pierwszym na frazę szukaną 1000 razy niż 20 na 1,000 , 000

 

Imię:

Adres email:

 

 

Komentarze11. Dodaj komentarz

 1. Skąd pochodzą dane?

 2. Paweł Mąka

  Z książki „Sposób leniwego bloggera na tysiące odwiedzin”. Ale te dane już widziałem kilkukrotnie w internecie jeśli chodzi Ci o wiarygodność. Gdybyś znalazł źródło poproszę o link :)

 3. Ciekawe zestawienie – od razu chciałem zapytać o źródło, ale Jarek mnie uprzedził ;)

  Dobre podsumowanie:
  „Lepiej być pierwszym na frazę szukaną 1000 razy niż 20 na 1,000,000″

  Podpisuję się obiema rękami… I nogami też ;)

 4. Pingback: Jak często pisać na blogu? Podsumowanie testu » Zarabianie w sieci

 5. jeden z moich ostatnich wpisów również poruszał tą kwestię. Dane użyte u mnie są nieco inne. Nie zmienia to jednak faktu że oba przypadki pokazują że strona poza top 10 a w niektórych przypadkach nawet top 5 po prostu nie istnieje.

 6. Trzeba też dodać, że w przypadku sklepów internetowych… w ogóle jakichkolwiek stron sprzedażowych i fraz na które pozycjonujemy, nie zawsze fraza z dużym wyszukiwaniem miesięcznym jest w stanie dostarczyć nam odpowiednich klientów – którzy dokonują konwersji (zakupu). Często lepszy ruch będzie z frazy o 300 wyszukiwaniach niż o 30000. Kwestia analizy. Dlatego dobranie słów i wybicie się na szczyt to jedno, a wybranie najlepszych słów pod określone przedsięwzięcie i wybicie się to drugie.

 7. Podobny przykład widziałem już kiedyś w Empiku w jakiejś gazecie o e-commerce, i dane te rzeczywiście pokrywają się z moimi doświadczeniami. Góra pierwszej dziesiątki do podstawa.

 8. Paweł Mąka

  Dokładnie Mariusz trzeba ściśle trafić w gust, chociaż z drugiej strony zastanawiam się nad bytem sklepów internetowych bo wydaje mi się że większość osób chyba w pierwszej kolejności na allegro szuka niż w google, ale może to tylko moje zdanie nie wiem. Chodzi mi o te bardziej popularne rzeczy, niszowe jak najbardziej gdzie indziej. Darek poszedłbym krok dalej, według mnie tylko TOP 3 się liczy.

 9. pierwszy raz spotykam się z taka statystyką i przyznam, że bardzo mnie to zaciekawiło.
  Pozdrawiam

 10. Hej,
  Nienajgorszy artykuł ;)
  Jak już słowo ma pozycję w top 10 co zrobić by podbić pozycję strony jeśli wyżej są zwykłe strony a nie blogi i fora?

Dodaj komentarz

Twój email nigdy nie będzie opublikowany

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>