TOP

Page rank strony czyli kolejna aktualizacja google

A więc stało się, 7 listopada odbyła się kolejna aktualizacja atrybutu PR dla stron internetowych. Jako że algorytm google ciągle przechodzi transformację i coraz więcej śmieciowych stron zostaje wyrzucanych poza indeks page rank stron nie dla każdego zmienił się na lepszy. Np dla bloga zarabianie w sieci ok 40% podstron otrzymało swój page rank co jest według mnie wynikiem bardzo dobrym ponieważ rzadko kiedy udaje się tak dobrze linkować i prowadzić bloga aby tak duża liczba podstron otrzymywała swoje page ranki. Oczywiście nie są to wyniki spektakularne, jednak dla stosunkowo młodej domeny jak najbardziej zadowalające tym bardziej że poszczególne wpisy pną się z każdym dniem coraz wyżej w wynikach organicznych a wartość bloga w serwisie prolink stale rośnie i chociaż póki co ten blog nie sprzedaje linków to sam fakt jest jak najbardziej satysfakcjonujący tym bardziej że blogerzy twierdza że wartość wyliczana przez prolink jest bardzo zaniżona. Jestem ciekaw jak wasze blogi wyszły na updacie google? Czy wasze strony poszły w górę czy raczej w dół? Dla osób początkujących powiem że najlepsze narzędzie do szybkiej analizy strony oraz sprawdzenie page ranku to dodatek SeoQuake do firefoxa.

 

Imię:


Adres email:

 

 

Komentarze11. Dodaj komentarz

 1. Ostatnio czytałem, że Google ma blokować strony i zaniżać je w wyszukiwarkach jeśli jest zbyt zapchana reklamami. Czyżby kolejny raz Google starało się o wyłączność do reklam?

 2. admin

  Tutaj nie chodzi o wyłączność a o stosunek kod html / treść. Dla google strona na której jest dużo kodu a mało treści jest farmą reklam i ma małą wartość dla użytkownika. Dla przykładu jak oglądasz film w tv to chciałbyś mieć stosunek reklamy / film np 60:40 ? :)

 3. Jasne że nie, wiadomo. Wiesz ja cieszę się że Google filtruje treści, ale powiedz mi czy nie czujesz czegoś w rodzaju Google = władza tego co jest w internecie. Weź pod uwagę że tak naprawdę to Google wyznacza kto odniesie sukces, chociażby pod względem pozycji w wyszukiwarkach, kojarzenia produktu i wiele więcej. Pomyśleć że Larry Page chciał sprzedać mechanizm wyszukiwarki dla Yahoo za 1 mln dolarów, a ci odrzucili propozycje.

 4. admin

  Zgadzam się z tobą jest bardzo odczuwalna władza google ale z drugiej strony gdyby nie tak inteligentny algorytm to na światło wyszedł by taki spam co się nie którym nawet nie śnił. Ostatnio chciałem kupić kilka linków dla mini strony na allegro i poprosiłem gościa żeby pokazał mi stronę na której będzie link [oferował 20 stałych linków z wiekowej domeny]. Domena wyglądała tak: nagłówek H1- Polecamy a następnie ok 200-300 linków, oczywiście domeny nawet nie było w google ale jednak takie strony są tworzone.

 5. Dokładnie 8 lat temu (bazuje na doświadczeniu) takie rzeczy jak top listy i wymiana bannerowa to była podstawa pozycjonowania, teraz jest to o wiele bardziej skomplikowane. Pamiętam erę modemów i pierwszego nieszczęsnego SDI. Teraz każdy ma internet, a skoro każdy jest online to każdy produkuje pewne odpady w sieci. Mój starszy… doświadczeniem oczywiście kolega po fachu, często powtarza że większość projektów i stron wdrożonych nadaje się na śmietnik, słuszna uwaga mimo wszystko.

 6. Ha! Sprawdziłem ten mój nieszczęsny squeeze page na stronie http://alkochole.pl. Jak go Google zaindeksowało to był na 7-mej pozycji, potem na 8-mej, potem na 4-tej (WOW!) i oczywiście miałem na nim ruch z wyszukiwarki (korzystam z PIWIKa do sprawdzania kto mi się po stronie szeląta). A potem jak już pisałem zrąbałem się na pozycję 400 i dalej na 415 czy jakoś tak. Przeczytałem artykuł o tym, że Google nie lubi squeezów, teraz czytam ten, patrzę na ranking i wspiąłem się na pozycję 44! Jak mi ktoś tu wytłumaczy logikę tego co się z tą stroną dzieje to go ozłocę ;) Skacze po rankingu jak oszalała.

 7. A ja zawsze obstawiałem przy tym, że pozycjonerzy dokładają swoje 3 grosze do trafnych wyników w topach. Nikt nie chce promować spamu/zaplecza/innego syfu. Syf jest w wyszukiwarkach w których nikt się nie pozycjonuje.

  Co to udatu, aż mnie zatkało, gdy na domenie która ma niecały miesiąc otrzymałem PR1 gdzieś na 50% podstron, a starsze strony… nie ;-]

 8. Ops. mała errata, starsze dostały jeszcze lepszego kopa ;-]

 9. admin

  Michał nikt nie zna algorytmu google w całości więc jego logiki nie da się wytłumaczyć. Dla przykładu miałem podstronę na 34 miejscu a na następny dzień poza 1000, nie ma zasady. Nie wiem jaką frazę sprawdzasz więc mało mogę powiedzieć. Twoja strona nie ma backlinków więc skoki są spowodowane aktualizacjami google [wypadają strony przed tobą lub wskakują nowe]. Google nie lubi squeezów i jeśli fraza jest chociaż minimalnie trudna to nie ma szans być nim wysoko. P.S czytałem legalność tego systemu jednak mimo wszystko powiem Ci jedno, jeżeli jest obrót pieniędzmi a nie ma produktów to jest to piramida finansowa ale to Twój świadomy wybór, obym się mylił.

  • No cóż. Wiem że jak się sądy przyczepią to uwalą takie coś i będzie sobie można apelować do ślepej kiszki. Ja zainwestowałem w to 45 zł tak aby mieć strukturę umożliwiającą od razu gromadzenie darowizn ale jak do tej pory żadnej nie dostałem. Też mi się wydaje, że to jest śmierdząca sprawa, nie mam wpływów, wydałem na to forsę więc i tak nikt mnie nie pociągnie do odpowiedzialności. Zwinę te squeeze pages i kolejny raz przełknę to że wyrzuciłem pieniądze w błoto ale przynajmniej ciągle się czegoś uczę, hahaha. No i tym razem nie było to jeszcze jakoś strasznie dużo w porównaniu do tego co udawało mi się topić :P

 10. admin

  Powiem szczerą i złotą zasadę E-biznesu. Jeśli coś jest proste i szybkie to jest oszustwem.

Dodaj komentarz

Twój email nigdy nie będzie opublikowany

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>