Szukasz reklamy gdynia tanio? Najlepsze zakupy grupowe warszawa -sprawdź kupony. Skuteczność mailingów z allegro » Zarabianie w sieci
Szukasz reklamy gdynia tanio? Najlepsze zakupy grupowe warszawa -sprawdź kupony.
TOP

Skuteczność mailingów z allegro

Zgodnie z tym co napisałem w poprzednim wpisie postanowiłem zrobić test outsourcingu na allegro czyli sprawdzić ile warte są usługi oraz zasoby sprzedawane na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym w Polsce. Oczywiście na wstępie powiem że obojętnie od wyników moich testów na allegro zawsze będzie można znaleźć zarówno dobrych jak i złych sprzedawców.

Na pierwszy ogień wybrałem mailing. Starałem się wybrać zaufanych sprzedawców sprawdzając ich kartę użytkownika oraz to ile takich mailingów już sprzedali [oczywiście im więcej tym gorzej]. Jak prezentuje przygotowany przeze mnie screen poniżej zakupiłem mailing do dokładnie 100,013 osób za kwotę 33,61zł

Mailingi allegro

Następnie przygotowałem treść oraz tytuł mailingu a także link do strony przechwytującej przygotowałem tak aby mieć statystyki kliknięć.

Jak się okazało najwięcej kliknięć zaliczyła aukcja numer cztery. Wniosek- serwis płaci za czytanie maili oraz klikanie w ich zawartość. Skuteczność zapisów 0

Kolejne cztery aukcje czyli numery 3,5,6,7 zanotowały UWAGA: 250 kliknięć w link [baza ponad 40,000] co daje skuteczność 0,62% z czego 46 osób zapisało się na listę mailingową czyli skuteczność strony przechwytującej wyniosła niecałe 20% z czego jestem bardzo zadowolony. Poniżej screen statystyk zapisów:

Co ciekawe po mailingach odczekałem trzy tygodnie po to aby wyniki były wiarygodne i zakupiłem kolejne dwie aukcje [numery 1 i 2] do łącznej bazy ponad 60,000 maili, jak widać na screenie zostały one wysłane po 20 października czyli ich efekt wynosił 0 ponieważ na tą listę standardowo zapisuje się od 0-4 osób dziennie a na statystykach brak jakiegokolwiek skoku zapisów.

Z całego testu znalazłem jednak jedną perłę wśród kamieni, jak można zauważyć mailing numer trzy [ 2000 adresów koszt= 2zł ] przyniósł aż 14 zapisów na listę! Widać to na początku wykresu 25.09.2011.

Powiedzmy że pozyskałem dzięki tym wszystkim mailingom ok 50 osób na swoją listę adresową, co przy podzieleniu przez koszt tych mailingów daje 0,67zł za subskrybenta.

Przyznam szczerze że ciężko jest mi jednoznacznie podsumować test mailingów na allegro. Z jednej strony przy zaledwie siedmiu aukcjach natrafiłem na trzech powiedzmy sobie szczerze oszustów, jednak z drugiej strony trafiłem też mega skuteczny mailing za 2zł [200gr : 14 osób= 14,3gr za subskrybenta]. Jeżeli porównać średni koszt pozyskania przeze mnie subskrybenta [0,67gr] do reklamy typu facebook ads czy google adsense gdzie płacimy za kliknięcie średnio 0,40-0,50gr a nie znamy efektu, mailing prezentuje się dobrze, jednak z drugiej strony istnieje duże prawdopodobieństwo że zostaniemy oszukani.

A jak wyglądają wasze przygody z mailingami na allegro? Zapraszam do oceny testu oraz podzielenia się doświadczeniami.

 

Imię:


Adres email:

 

 

Komentarze23. Dodaj komentarz

 1. Łukasz

  Bardzo dobry test, ogólnie widzę ża dajesz tutaj masę praktycznej wiedzy. Tak jak wyczytałem we wpisie o instalacji wordpress idziesz w stronę maksymalnej prostoty i tego naprawdę potrzeba ludziom. Pzdr

 2. admin

  Dzięki za opinię, staram się tworzyć praktyczny blog dla każdego :) również pozdrawiam

 3. Moje doświadczenia jak wiadomo póki co wcale nie wyglądają bo zaczynam :) Ale artykuł super. Ciekawe czy takie mailingi to są jakoś targetowane? Bo pewnie czy wykupi je sprzedawca ziemniaków czy odkurzaczy to i tak maile są rozsyłane do tych samych ludzi więc jeden będzie zadowolony bo będzie tam akurat dużo odbiorców z jego grupy docelowej a drugi nie będzie bo nie będzie tam nikogo kto interesuje się np. ziemniakami. Ciekawe też jakie są możliwości nasycenia się takich osób do których przychodzą maile zapisywaniem się na różne listy adresowe. Bo przecież kiedyś ci ludzie się wkurzą i na pewno nie zapiszą się na 1000 list adresowych bo nie zdołaliby ich czytać. Tak więc obliczenie skuteczności bezwzględnej takiego mailingu to pewnie strasznie skomplikowana sprawa. Ale na pewno lepiej mieć w ogóle jakichś subskrybentów niż kompletnie żadnych. Moim zdaniem gdybyś zrobił taki kurs krok po kroku jak się kupuje mailing, jak ustawia te przyciski żeby zliczały statystyki kliknięć, tak żeby głąbowi takiemu jak ja pokazać wszystko jak trzeba i gdzie trzeba kliknąć i co zrobić i gdybyś to np. sprzedawał za 5 zł i znalazł stu kupców to miałbyś 500 zł w kieszeni :) Ja czasem wydaję kasę na takie pierdoły, że głowa mała. A jakbym na blogu wpierw zobaczył taki artykuł jak ten a pod nim ofertę kursu krok po kroku za np. te 5 zł to pewnie bym kupił :D

 4. Jeszcze zapomniałem zapytać. Czy zdradzisz treść mailingu i adres strony przechwytującej? :D Wiem że to włażenie do kogoś od kuchni ale właśnie wtedy człowiek się najwięcej uczy. W ogóle tak sobie myślę, że jakbym zobaczył taki artykuł a pod nim: przelej 5 zł a dowiesz się jaka była treść mailingu i dostaniesz link do strony przechwytującej oraz pokażę ci jak robi się przycisk zliczający statystyki to bym się nawet sekundy nie zastanawiał tylko kupił.

 5. admin

  Można znaleźć mailingi targetowane jednak ten target nie jest bardzo ścisły. Zazwyczaj na aukcjach jest opisany wiek, zainteresowania, płeć. Bardzo często jest też podana strona która zbiera adresy, dzięki tym danym możesz sprawdzić jako taki „obraz” użytkownika. Co do jak to nazwałeś „nasycenia” użytkowników to właśnie napisałem w teście im więcej mailingów było wysyłanych tym bardziej odporny subskrybent, jeżeli to się nie sprawdza tzn że użytkownicy mają płacone za czytanie maili. Co do statystyk kliknięć robię je bardzo prosto. Link do strony przechwytującej skracam za pomocą serwisów umożliwiających skracanie linków np: tnij lub tinyURL które podają statystyki kliknięć.

  Co do drugiego komentarza to widziałem że zapisałeś się na kurs Budowanie E-biznesu więc zobaczysz w ciągu 2 tygodni wszystko od kuchni :) Dodam też że warto zobaczyć dział współpraca i przyjrzeć się mojej firmie MLM. Działamy w grupie, szkolimy się, mamy zamkniete forum z cenną wiedzą. Swoim partnerom zdradzam wszystko.

  Dzięki za komentarze.

 6. To Pawle, jeszcze tylko jedno pytanie na dziś: tu jest taki artykuł http://www.czasnaekurs.pl/2009/wordpress-dla-poczatkujacych-stale-linki-przyjazne-dla-wyszukiwarek-i-ludzi/ i czy orientujesz się może czy opisana tam wtyczka Dean’s Permalink Migration, która dba o to że jak zmienisz tytuł artykułu i/lub kategorię to Google nie zwariuje i będzie cię przekierowywało zawsze do tego artykułu to jest jakoś zaimplementowana w tym pakiecie All in One SEO Pack który mi poleciłeś? Chodzi mi po prostu o to, żeby nie dublować możliwości wtyczek.
  Dzięki!
  P.S.:Muszę poczytać dokładnie kurs bo… zdradzę Ci pewien sekret :D – zapisuję się na pełno różnych kursów a ich potem nie czytam i tu jest problem. Ale Twój przeczytam :)

 7. admin

  Wtyczka All in One SEO PACK pomaga w pozycjonowaniu, dzięki niej każdy twój artykuł będzie miał swój tytuł, opis oraz słowa kluczowe. Co do zmiany odnośników u siebie miałem makapawel.pl/data/tytuł i zmieniłem po 15-20 wpisach na makapawel.pl/tytuł. Google faktycznie zwariowało, narzędzia dla webmasterów wyrzuciły mi kilkanaście błędów indeksowania ale po tygodniu napisali „sory Paweł już czaimy” hehe :) I wszystko jest ok więc nie wiem czy używanie wtyczki jest bardzo potrzebne natomiast na pewno nie dubluje to możliwości wtyczek. U mnie jedynym problemem było to że wpisy były podlinkowane z precli i te linki zamiast kierować to podstrony z artykułem kierują do zajawki artykułu czyli do wstępu na stronie głównej. Cała zmiana nie miała żadnego wpływu na pozycjonowanie [przynajmniej nie zauważyłem go].

  Moich kursów nie musisz czytać bo są w formie video :) Od siebie powiem Ci że też tak robiłem kiedyś i jest to według mnie nie efektywne.

 8. Jak zmieniasz hurtowo schemat linków na blogu, powiedzmy usuwając z nich datę to po prostu robisz przekierowanie 301 i po kłopocie. Żeby się nie bawić w pliku .htaccess, używamy do tego celu wtyczki np. Redirection, którą opisałem u siebie na blogu.
  Maskowanie linków

 9. admin

  Cenna rada chociaż tak jak wspomniałem u mnie google sobie samo poradziło może to dzięki wtyczce do mapy strony nie wiem.

 10. MałaMi

  Podstawowe pytanie – wybierając usługę mailingu upewniłeś się, że lista adresów jest legalnie zdobyta, a nie zebrana na hura z Internetu? Przypominam tylko, że w razie skargi na spam to Ty, a nie mailingodawca będziesz za to odpowiadał :)

  • admin

   Oczywiście, sprzedawcy zapewniali że wszyscy użytkownicy zgodzili się na reklamę.

 11. Dobre tematy, ciekawe opisy, a co najważniejsze dowody (marchewkę na kiju) co sprawia że będę zaglądał tutaj częściej. Super blog!

 12. admin

  Trzymam za słowo hehe, dzięki :)

 13. Od niedawna sam zastanawiam się nad wykupieniem mailingu. Jednak właśnie ich mała skuteczność mnie od tego odciąga… niby pieniądze nie duże, ale jak każde wyrzucone w błoto – szkoda.

 14. U mnie w AdWordsach za słowa takie jak blog, grafika, blog graficzny, freelance itp. koszt śr. CPC wynosił 1,51 zł – 3,32 zł

 15. admin

  Zdrój- tak jak wyszło w teście mogą być to pieniądze wyrzucone w błoto lub dobrze zainwestowane jednak liczba oszustów jest tak duża że wartościowych mailingów trzeba szukać ze świecą. Brand przy takiej stawce AdWords trzeba się posiłkować innymi rozwiązaniami bo ceny są naprawdę za wysokie.

  Jakie macie zdanie o cenach adwords? Według mnie google celowo rozdaje kupony po to aby ludzie „rozzrzucali” darmową kasę na stawki przez co sztucznie zawyżają wszystkie stawki dla innych użytkowników.

 16. Dobre spostrzeżenie co do kuponów. Hmm aktualnie jedyna racjonalna forma reklamy to Facebook i Google, drugorzędne są programy afiliacyjne. Czy macie jakieś inne pomysły i czy mailing jest wart czegokolwiek?

 17. admin

  Według mnie mailing tak, może nie koniecznie ten z allegro ale gdybyś np dogadał się z właścicielem forum o zbliżonej tematyce na mailing za pieniądze oczywiście. Ja od siebie dodam że bardzo fajną formą reklamy jest goldenline, ja odwiedzam ten serwis raz dziennie i podczas odwiedzin wypowiadam się w kilku grupach co daje mi nawet do 20 odwiedzin dziennie. Oczywiście 20 odwiedzin to mało jednak inwestuję w to 10 minut dziennie a ruch jest wysokiej jakości [odwiedziny 5minut<] ponieważ są tam sami ludzie „ogarnięci”.

 18. Pingback: Lepiej kupić czy stworzyć od podstaw serwis internetowy? | BloGraficzny.pl

 19. Zaciekawiłeś mnie tymi mailingami więc wykupiłem za 9,99 pewien „MEGA PACK 40 linków pozycjonujących PR 3 + mailing do 10 000 userów – legalny + 500 wejść codziennie przez 30 dni” zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeśli jesteś ciekaw efektu mogę prywatnie napisać Ci maila ze screenem statystyk.

 20. admin

  Szkoda że prędzej nie skontaktowałeś się ze mną, to jest aukcja numer jeden- totalny oszust. Efekty będą zerowe mówię Ci już teraz. A te 40 linków to jest to o czym pisałem Ci w komentarzu do wpisu o page rank czyli linki z farmy linków nie zaindeksowane przez google.

 21. A widzisz nie trafiłem, ale to nic nie ma co płakać nad rozlanym… czymś tam :) Sugerowałem się ludźmi (ilość wykupionych produktów) niżeli logiką i Twoim doświadczeniem. Pomyślę co dalej, zobaczymy póki co przyglądam się Twojej ofercie tutoriali (przed chwilą się zapisałem), w końcu może czegoś się nauczę :)

 22. admin

  Niestety ludzie nie wystawiają negatywów bo się boją o swoje konto. Ja jeszcze rozmawiam z tym sprzedawcą ale prawdopodobnie pod koniec tygodnia zobaczysz 3 soczyste negatywy. Co do kursu na pewno znajdziesz kilka ciekawych wskazówek :)

Dodaj komentarz

Twój email nigdy nie będzie opublikowany

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>