TOP

Skuteczność preclowania oraz katalogowania allegro

Gdy postanowiłem przeprowadzić test outsourcingu oferowanego na allegro miałem zamiar napisać trzy osobne posty. Po kolei dla mailingu, preclowania oraz katalogowania, jednak wyniki dwóch ostatnich były tak oszałamiające że postanowiłem umieścić je w jednym wpisie…

Oczywiście każdy kogo interesuje zarabianie w sieci doskonale wie że główną siła e-biznesu są lista adresowa i google, jednak aby zbudować dużą i dobrą listę adresową w oparciu miedzy innymi o blog potrzebujemy wsparcia ze strony google. A jeżeli mowa o nich to wchodzimy w temat pozycjonowania. Oczywiście jeżeli mamy dużo czasu lub po prostu jedną lub dwie witryny do pozycjonowania wtedy możemy robić to ręcznie, jednak gdy mamy kilkanaście stron wtedy zaczynają się schody. Przejdźmy więc do rzeczy, zaczynamy test usług pozycjonujących oferowanych na serwisie allegro.

Jak pokazuje poniższy screen zakupiłem sześć usług związanych z pozycjonowaniem za łączna kwotę 56,97zł. Przeglądając opisy wszystkich aukcji można było liczyć na 868 linków! Licząc oferowane precle [jeden precel= 3 linki] + 88 linków z katalogów. Dla większej wiarygodności testu stworzyłem dodatkowo opis bloga zawierający synonimy i odpaliłem do na moim programie do katalogowania [czyli zadziałałem tak jak sprzedawcy na allegro]. Mój program dodał wpis do 200 katalogów webmini. Czyli mówiąc ogólnie mogłem liczyć na ponad 1000 linków do mojej strony. Poniżej screen zakupionych aukcji:

 

Jak widać na screenie pierwsza usługa została zakupiona 25 września dlatego można powiedzieć że robiąc podsumowanie testu 9 listopada wyniki są już w miarę wiarygodne. A więc przyszła pora na podsumowanie testu oraz wyniki. Linki zwrotne mierzone narzędziem woorank:

Przyznam szczerze że wyniki testu przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Z zamierzonych przeszło 1000 linków zostało zaindeksowane aż 47. Oczywiście każdy usługodawca oferował raporty [jakby było się czym chwalić] które wyrywkowo przejrzałem i np dla aukcji numer 2 ze 100 precli przejrzałem wyrywkowo dwadzieścia z czego siedemnastu nie było w google. Oczywiście napisałem do sprzedawcy wiadomość o treści:

Witam, sprzedaje Pan usługę pozycjonowania w google chociaż Pana baza nie jest zaindeksowana w google, proszę o rekompensatę lub wystawiam negatyw.”

Na co sprzedawca odpisał mi że mam złe narzędzia i cała jego baza jest ok.

Test pokazał jednoznacznie że usługi preclowania oraz katalogowania na allegro nie są nic warte. Wyniki upewniły mnie tylko w przekonaniu że to co daje się automatom nie jest nic warte, czyli precle i katalogi nie moderowane nie mają wartości i znikają tak szybko jak się pojawiają. Algorytm google jest coraz wydajniejszy a co za tym idzie zbiorowiska śmieciowych artykułów i katalogów stron bardzo szybko wypadają z indeksu i są nie wartościowe pod kątem SEO.

O ile skuteczność mailingów z allegro przy odpowiednim wyborze może mieć sens o tyle usługi preclowania i katalogowania są jak najbardziej stratą pieniędzy i nerwów na rozmowy ze sprzedającymi dane usługi.

A jakie są wasze przygody z usługami oferowanymi na allegro? Jeżeli podobał Ci się artykuł lub ogólnie test dodaj poniżej swoją opinię.

 

Imię:

Adres email:

 

 

Komentarze34. Dodaj komentarz

 1. Łukasz

  Bardzo fajny test, warto dodać jeszcze że z tych 47 linków niektóre znikną po kilku miesiącach bo google dojdzie że jest to duplicate content i wyrzuci precel / katalog z indeksu.

 2. MałaMi

  W tego typu aukcjach sprzedaje się „dodawanie” do precli czy katalogów, a nie zaindeksowane linki. Wystarczy się wczytać w treści aukcji: jeśli sprzedawca nigdzie nie obiecuje, że linki zostaną zaindeksowane (a wlasnie tak jest w tej aukcji), to jego usługa jest jak najbardziej w porządku. Precle czy opisy dodał, wstawił linki, które można sprawdzić dzięki raportom (czyli w praktyce MAMY te 300 linkow prowadzących do naszej strony). Zadanie wykonał w 100% zgodnie z założeniami aukcji i naprawdę nie wiem, czego możesz od niego więcej oczekiwać. Zażalenia byłyby wskazane, gdyby faktycznie w aukcji zaznaczył, że linki prowadzące do szkoły będą zaindeksowane – ale nic takiego w treści aukcji nie ma.
  Po drugie, to nie do automatycznego preclowania/katalogowania powinieneś mieć pretensje, ale do list. Automaty nie są niczemu winne – dodają wpisy w zgodzie z linkami, jakie mają w listach. Jeśli listy są do niczego, to nawet najlepsza dodawarka nic nie poradzi. Dlatego profesjonalni pozycjonerzy używają automatów jedynie do katalogowania lub preclowania z własnymi listami, zadbanymi i moderowanymi – i ta usługa na pewno nie kosztuje 10zł, ale kilkanaście razy więcej.

 3. admin

  Dokładnie Łukasz, dla mnie precel młodszy niż rok w ogóle nie jest warty uwagi.

 4. bardzo dobry tekst,interesowałem się tym,ale nie miałem przekonania teraz już mam. dzięki

 5. Nie rozumiem tego jeszcze :) Póki co jestem na etapie maskowania linków partnerskich. Ponieważ stawiam jeden serwis na Joomli to pogrzebałem i znalazłem takie coś: http://www.yamb.pl/maskowanie-linkow-partnerskich-zarob-wiecej/. Bardzo fajnie opisane, wygląda na to, że jest to ciekawy sposób tyle że u mnie nie działa i dostaję białej gorączki a chcę mieć właśnie to. No nic, pokombinuję jeszcze, grr…

  • Oki, rozgryzłem. Brakuje tam w opisie pliku linki.ini cudzysłowów.

 6. admin

  Wszystko da się rozwiązać jak się chce :)

 7. admin

  Mirek ciesze się że trafiłeś tutaj zanim zainwestowałeś w te „pozycjonowanie”.

  Pozdrawiam

 8. Na allegro nigdy więcej bym nie kupił preclowania lub katalogowania, bo to usługa nic nie warta. Większość stron gdzie wrzucają linki nie jest zaindeksowana co automatycznie sprawia, że wartość dla naszej strony tego odnośnika jest zerowa.

  Co więcej zdarzyło się w moim kupowaniu na allegro, że wielu sprzedawców nie wywiązało się z umowy napisania precli czy katalogowania.

  Pozdrawiam

 9. Jak to się mówi „umiesz liczyć, licz na siebie”. Co do katalogowania, to polecam skrypt „seokatalog” – jest płatny i większość właścicieli dba o nie, do tego można umieszczać linki w treści, więc mamy opcję z precli.

 10. admin

  Też jestem zdania że warto liczyć na siebie, jednak ogólnie trzeba dodać że ogromna większość katalogów i precli znika. Właściciele po kilku miesiącach widzą że zarobek mały a pracy dużo i po prostu porzucają projekty.

  Dokładnie Krzysiek warto opierać się o wartościowe skrypty, Denis również miałem dwie takie sytuację. Zakupiłem kilka precli ale nigdy ich nie dostałem co najlepsze sprzedawcy dali mi negatywy.

 11. Jeżeli ktoś oferuje usługę na allegro i dostaje za nią pieniądze to ma obowiązek wywiązać się z umowy. Niestety Ci co oferują preclowanie na allegro to głównie gimnazjaliści, którzy zbierają na imprezy, pieniądze roztrwonią, a później nie kończą zleceń.

  Oczywiście istnieją wyjątki, ale lepiej już zapłacić komuś więcej za tekst i samemu go umieścić gdzieś, gdzie będzie widniał bardzo długo.

 12. No proszę! Oglądam Twoje trzecie wideo i mówisz tam jasno, że Google zaczęło spychać z indeksu strony przechwytujące! A ja się zastanawiałem dlaczego te squeeze pages o których już tu wspominałem zleciały z wysokich miejsc gdzieś strasznie na dno. Nie miałem pojęcia, że Google tak deprecjonuje te strony.

 13. Mam pytanie. Jak to jest z artykułami na serwisach takich jak Artelis. Z jednej strony uczę się, że Google nie lubi duplicate content, z drugiej rozsiewanie takich artykułów po Sieci właśnie to powoduje. Skąd Google wie kto zduplikował zawartość? Sprawdza jaka strona w Sieci miała pierwsza dany kontent? I np. tej stronie nie obniża pageranku a wszystkim innym za duplikowanie treści obniży pagerank? Jak to funkcjonuje? Warto jest pisać artykuły? Z góry dziękuję za informacje.

 14. admin

  Denis jeżeli jeszcze jest usługa samego pisania precli to jeszcze można zweryfikować jakość artykułów, natomiast gdy ktoś oferuje że sam doda to można być w 95% śmieci typu „Kali spać, Kali jeść”. Co do osób wykonujących usługi zgadzam się bo kto normalny napisze artykuł na 1200znaków za 1zł. Levis dzieje się tak ponieważ google dostosowuje algorytm tak aby strony były użyteczne dla użytkowników. Robot google widzi na squeeze page bardzo mało treści lub nawet przewagę kodu nad treścią wtedy taka strona nie jest wysoko oceniana. Co do twojego drugiego komentarza, taki artykuł zduplikowany kilka razy nadal będzie indeksowany jednak gdy artykuł jest już na 5,10 stronach wtedy google raczej już go nie weźmie pod uwagę. Co do duplikacji na własnym blogu to dużo osób uważa że stosunek 1/3 jeszcze jest zdrowy czyli 2 na 3 wpisy są unikalne a jeden duplicate content jednak jest to tylko teoria. Jeśli masz dodatkowe pytania pisz.

 15. Nigdy wcześniej nie skupiałem się na pozycjonowaniu, ze względu na masę innych technicznych zagwostek, które mam do opanowania, czy wprowadzenia w życie. Niedawno zacząłem zagłębiać się w temat optymalizacji strony i pozycjonowania bo czas zadbać o to na moich stronach). Świetny wpis Paweł. Gratuluję!
  Czytając Twoje komentarze zdobyłem kilka nowych cennych informacji :)
  Zainteresowałeś mnie na tyle, że pewnie przejrzę cały Twój blog w wolnej chwili.

 16. admin

  Jestem pewny że wyciągniesz ze swoich stron 200% ich potencjału bo wiem jakim perfekcjonistą jesteś :) Ciesze się że znalazłeś coś ciekawego dla siebie, pozdrawiam.

 17. Oj na 100% znajdę u Ciebie sporo ciekawych informacji.
  Mam do Ciebie 2 pytania, czy te „Inne ciekawe wpisy” uzyskujesz za pomocą jakiejś konkretnej wtyczki czy to element szablonu (jeśli wtyczka to jaka :) ) oraz czy te linki na górze strony nad wpisem do wcześniejszego i starszego wpisu są z szablonu czy z wtyczki?

  • W zasadzie każdy szablon ma opcje „starsze, nowe wpisy”. Wystarczy sprawdzić kod w szablonie żeby się dowiedzieć czy to zasługa szablonu czy wtyczki.

 18. admin

  Roman jest to wtyczka SEO Auto Links & Related Posts automatycznie linkuje ze sobą wpisy po tagach i kategoriach co poprawia linkowanie wewnętrzne, oraz dodaje właśnie funkcję „podobne wpisy”. Co do drugiego pytanie powiem szczerze nie wiem, ale mam tą opcję na wszystkich moich blogach więc to chyba także jest zasługa tej wtyczki. Polecam Ci ją, jest genialna.

 19. admin

  W zasadzie tak, ale jeżeli szablon jest robiony na zamówienie może tego nie mieć.

  • Jak ja bym robił szablon na zamówienie to na pewno bym to miał i nie tylko to ;)

 20. admin

  MałaMi, dopiero teraz widzę twój komentarz ponieważ leżał w spamie. Dla mnie jeżeli ktoś oferuje pozycjonowanie w google to nie może sprzedawać 300 linków z których 295 nie będzie w google bo zbanowana baza.

  Co do automatów nie do końca się zgodzę, wiele narzędzi nie jest aktualizowanych przez twórców przez co strasznie wykładają się na tokenach nowych. Ale ogólnie tak jak mówisz baza najważniejsza jest.

 21. @Paweł, dziękuję za odp. Wtyczek jest od groma w szczególności o podobnych właściwościach, więc warto znać nazwy kilku zbliżonych wtyczek, by w razie gdy coś nie działa mieć info o tym.

  @homoklikus Co do szablonu ostatnio korzystam z całego frameworka, więc przerabianie go chwilowo wykracza poza moje możliwości. Szablon ma wbudowane „poprzedni i następny” wpis, jednak mam to obecnie na dole strony. Bardziej mnie to interesuje pod kątem klientów.

  Wróciłem właśnie z „Tajnego” Szkolenia Adriana Kołodzieja i jestem pod wrażeniem materiałów i ogromu wiedzy jaką nam przekazał. Szkolenie dużo więcej warte niż jego pokaźna cena.
  Wstrząsnął tak moimi poglądami, że może przebuduję biznes i uruchomię go totalnie od zera.
  Chyba za moment napiszę wpis na moim blogu na ten temat… kurde jestem wstrząśnięty.

 22. admin

  Roman zaciekawiłeś mnie, czekam na wpis na blogu :) Pozdrawiam

 23. Ja zawsze liczę na siebie. Siadam z Wordem i piszę precle, zwykle po dwa na raz, bo nie ma sensu przywalać od razu wieloma linkami. Dwa dziennie w przypadku moich stron zawsze były w sam raz, a na więcej i tak nie miałbym czasu.
  Ostatnio się tak rozpędziłem, że precel poniżej tysiąca znaków nie schodzi, a zdarzają się i po 3000! :) . Nie muszę chyba mówić, że taki tekścior daje stronie niezłego pałera? ;)
  Czasem się zastanawiam: czy ja przypadkiem nie jestem nienormalny? Przecież trzeba mieć coś ciężko z głową nie w porządku żeby pisać takie długie głupoty.. :)

  • Teksty po 3000 znaków dla precli? Z Tobą rzeczywiście jest coś nie tak :D

   • Paweł Mąka

    Według mnie nie, na dobry moderowany precel warto napisać dobry artykuł, naprawdę skuteczność jest duża :) Coś jest nie tak z osobami które we wpisie do katalogu na 300 znaków dają 3 linki hehe

    • Dzięki, pocieszyłeś mnie. Homoklikusie, takie teksty (na 3000 znaków) zdarzają się dosyć rzadko, gdy akurat piszę na jakiś obcykany temat, przewałkowany przez wiele wcześniejszych precli.

 24. Paweł Mąka

  Michał ja też liczę na siebie chociaż bardzo chciałbym zlecać niektóre rzeczy… Co do tekstów stosuje podobną taktykę i działała całkiem fajnie póki nie pisałem codziennie. Zresztą dzisiaj będzie dosyć ciekawy post z małym podsumowaniem.

 25. Krzysztof

  Witam serdecznie! :)

  Zastanawia mnie w takim razie jedna rzecz – ja też zacząłem interesować się tematyką pozycjonowania (bardziej zależy mi na zarobku w programach partnerskich). I ze względu na nawał obowiązków chciałbym zlecić katalogowanie do wartościowych witryn, tak, aby coś to dało… Również zastanawiałem się nad Allegro, ale po Twoim wpisie wyżej zniechęciłem się…

  W takim wypadku komu można takie coś zlecić? Komu warto? Jakie są wtedy przedziały cenowe? Czy istnieją programy znacznie ułatwiające takie coś? :)

  Jestem początkujący w tym temacie, więc proszę o zrozumienie :)
  Dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam! :)

  • Paweł Mąka

   Ten wpis jest przestrogą ale nie powinien Cię totalnie zniechęcać. Na allegro są uczciwi sprzedawcy tylko trzeba dobrze poszukać. Po prostu znajdź osobę która kataloguje ręcznie do wartościowej bazy, taka osoba nie poda w opisie że załatwi Ci 1000 linków za 2 zł np. Ja nie dawno zapłaciłem za 100 katalogów bodajże 40zł czyli 0,4 za wpis do katalogów z dobrą bazą. Warto napisać do sprzedającego do jakich katalogów dodaje i czy faktycznie robi to ręcznie. Z programów ułatwiających pracę są półautomaty do katalogowania takie jak SeoLight czy SeoBohater, z automatów Publiker.

 26. Ja się kiedyś też naciąłem na jakąś dodawarkę z Allegro :D Byłem młody, głupi, zielony jak trawa i usłyszałem, że pozycjonowanie robi się przez dodawanie linków do katalogów. I taka dodawarka akurat wpadła mi w łapy za kilkanaście złotych bodajże. Słabe toto było, ale i tak miałem radochę, że nie muszę tego robić ręcznie. Od tamtej pory unikam jak ognia takich rzeczy, bo chyba nie muszę pisać że z tego mojego „pozycjonowania” nic nie wyszło? ;) .

  Dlatego przestroga dla początkujących: nie przesadzajcie z tymi drogami na skróty. Nie mówię, że wszystko z przedrostkiem auto- jest złe, ale trzeba tego używać z wyczuciem i ostrożnością. A pisanie precli wcale nie jest takie straszne! I rozwija kreatywność… ;)

 27. Witam.
  Dobrze ze znalazlem ten artykulik bo wlasnie zastanawialem sie nad zakupem wpisu do precli z allegro.
  Ale za nim to zrobilem poszukalem w necie o ich skutecznosci – i na szczescie trafilem na tego bloga.
  A moze ktos ma liste dobrych moderowanych precli gdzie samemu mozna dodac sobie wpisy – nie chodzi mi o liste jakas bardzo obszernac – ale chociazby ze 20 dobrych precli ?

  Z gory dzieki i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój email nigdy nie będzie opublikowany

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>