TOP

Statystyki bloga- Listopad 2011

Przyszła pora na pierwsze podsumowanie mojego najnowszego bloga czyli zarabianie w sieci. Zgodnie z tym co napisałem we wpisie „zwiększenie aktywności bloga” będę chciał na koniec każdego miesiąca robić krótkie podsumowanie statystyk analitycs, chciałbym za jakiś czas móc zobaczyć jak rozwijał bądź zwijał się blog.

Oto dzisiejszy zrzut statystyk analitycs:

Statystyki bloga
Ilość odwiedzin 1394 nie jest wynikiem rewelacyjnym, jednak jak na stosunkowo młodego bloga wynik jest w miarę satysfakcjonujący. Ważnym faktem jest działanie w bardzo trudnej niszy, jak widać ruch z google jest bardzo mały i wynosi 202 odwiedziny co daję 14,49% całości odwiedzin. Na pewno moim celem na miesiąc grudzień będzie zdobywanie linków, w tej chwili blog nie zajmuje 1 pozycji dla żadnej frazy tak więc całość odwiedzin są to „długie ogony”.

Cieszy natomiast fakt 113 odwiedzin zaszufladkowanych jako „inne”, są to odwiedziny z kanałów RSS. Co do czasu spędzanego na stronie oraz współczynnika odrzuceń [który opisywałem wczoraj->tutaj] jestem bardzo zadowolony. Wyniki jak najbardziej powyżej średniej.

Przegląd najpopularniejszych źródeł ruchu:

źródła ruchu na blogu

Najpopularniejszym źródłem ruchu byli goście zaproszeni z listy mailingowej. Jak widać podobnie jak goście kanałów RSS spędzali na blogu najwięcej czasu. Pozostałe źródła ruchu to wyszukiwarka google, facebook oraz forum goldenline.

Cel na kolejny miesiąc:

Zwiększyć odwiedziny do co najmniej 2000 przy zachowaniu reszty wskaźników. Nie ukrywam że będę chciał to zrobić dzięki wyszukiwarce google, ponieważ chciałbym aby większa część ruchu była generowana pasywnie.

 

Imię:

Adres email:

 

 

Komentarze7. Dodaj komentarz

 1. Jeśli mogę zapytać powiedz mi ile czasu istnieje już Twój blog? Jeśli rzeczywiście krótko to statystyki nie są najgorsze. Ciekaw jestem sporej ilości wizyt z goldenline. Udzielasz się tylko w grupach i to przynosi tyle odwiedzin?

 2. Paweł Mąka

  Blog istnieje 4 miesiące ale go nie reklamuję. Udzielaniem może aż tego nie nazwę w tej chwili mam 80 wypowiedzi w tym 10 oznaczone jako wartościowe i to głównie procentuje według mnie.

 3. No gratki, tylko pod kontem seo jestem lepszy. Ale spokojnie uruchamiam inne kanały promocji :P

 4. Paweł Mąka

  Dzięki, ja nad seo pracuję dopiero od miesiąca a jestem na tyle łakomy że od razu 20 fraz atakuje hehe. W grudniu skupię się na 2,3 ale na 100% zobaczymy jakie będą efekty.

 5. a w jaki sposób wybrałeś frazy, które teraz pozycjonujesz? Czy robisz to mniej lub bardziej w ciemno, pozycjonując po prostu tytuly postów, czy pracujesz nad frazami bardziej ogólnymi typu zarabianie w internecie itd?

 6. Paweł Mąka

  Tzn nie piszę pod frazy jeśli o to Ci chodzi. Zapisuję tematy o których chciałbym napisać i gdy o nich piszę staram się znaleźć jakąś kombinację słów która może znaleźć się wysoko w wynikach, tytuły również zdarzają się pod SEO. Następnie po kilku dniach po prostu sprawdzam gdzie wylądowała strona. Jeżeli znalazła się np w 20tce tzn dla mnie ża można o nią walczyć, jeżeli jest np 100,200 miejsce to zapisuje ją i obserwuję. Dbam też o frazy które w tej chwili nie są popularne ale ja już wiem że będą hehe [taka mała wróżka]. Przy innych stronach / blogach sposób działa fajnie jednak przy tej niszy jest bardzo trudno i póki co ruchu z SEO dużego nie ma.

 7. Pingback: Bizneso- nowe spojrzenie na biznes! » Jak interpretować statystyki google?

Dodaj komentarz

Twój email nigdy nie będzie opublikowany

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>