TOP

Statystyki bloga- Styczeń 2012

Przyszła pora na kolejne podsumowanie statystyk bloga „Zarabianie w sieci”. Cel który zakładałem na miesiąc grudzień [2000 odwiedzin] całkiem niespodziewanie i wręcz przypadkowo, został praktycznie zrealizowany w miesiącu styczniu. Obawiam się jednak że wynik ten nie zostanie utrzymany w kolejnym miesiącu ale o tym za chwilę…

W styczniu udało mi się opublikować tylko trzy wpisy. Przyznam szczerze że w okresie wakacyjnym czekają mnie bardzo duże wydatki i do tego czasu skupiam się na rozwoju dwóch stron które znajdują się w prostych niszach a na których liczę na zarobki w granicach kilkudziesięciu euro miesięcznie za pomocą adsense.

Statystyki bloga- Grudzień 2011

Statystyki bloga- Styczeń 2012

Jak widać w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększyła się liczba nowych użytkowników, natomiast cała reszta statystyk uległa pogorszeniu. Jest to efekt znacznego zwiększenia wejść z wyszukiwarki google i zerowej aktywności jako blogger.

Aż 15% ruchu na moim blogu wygenerował wpis „Co to jest ACTA- czyli cenzura na internet„, przyznam szczerze że samym faktem byłem bardzo mile zaskoczony ponieważ wpis opublikowałem mniej więcej w środku zamieszania dotyczącego ACTY, więc nie liczyłem na przebicie się w wyszukiwarkach.

Z drugiej strony muszę też przyznać iż średni czas spędzony na stronie został znacznie zaniżony przez wejścia z wyszukiwarki co jednak mnie nie martwi ponieważ duża liczba nowych wejść przełożyła się na wiele zapisów na listę mailingową.

Źródła ruchu- Grudzień 2011

Źródła ruchu- Styczeń 2012

Jeżeli chodzi o źródła ruchu to nadal najlepszym jakościowo ruchem jest ruch z listy adresowej. W tym miesiącu najpopularniejszym źródłem ruchu była wyszukiwarka, jednak tak jak wspomniałem na początku wpisu nie dam rady utrzymać tej tendencji ponieważ już widzę spadek zainteresowania informacjami o ACTA. Jak widać na 3 miejscu znajduje się blog Adama o Copywritingu, oboje wymieniamy się komentarzami co przynosi bardzo fajne efekty i pokazuje jaką siłę ma aktywność bloggera. W ramach podziękowania link pozycjonerski do bloga Adama „Poradnik Copywrittera„.

Cele na kolejny miesiąc? Rozwijać się a nie zwijać.

 

Imię:

Adres email:

 

 

Komentarze9. Dodaj komentarz

 1. A Jak tam dochody i statystyki stron ?

 2. Paweł, jeszcze trochę i będziesz bardzo popularny. Wyniki są coraz lepsze i jednocześnie życzę jeszcze większej liczby odwiedzin :)

 3. No seło Ci ładnie podskoczyło, ale jak napisałeś to chwilowy trend. Byłeś może ostatnio na webinarze Pawła Krzyworączki na temat najskuteczniejszej metody pozycjonowania?

 4. Paweł Mąka

  Tomek nie zarabiam na tym blogu. Denis dzięki za dobre słowo :) Homoklikus dokładnie to jest tylko chwilowy trend ale ogólnie SEO bardzo idzie, nawet na twoją frazę się zbliżam hehe. Nie nie byłem a co ?

  • Nas nie dogoniet :P Co do szkolenia, właśnie wdrażam w życie nabytą wiedzę ;)

 5. Paweł Mąka

  Na „internetowy biznes” już Cię przegoniet hehe :D No to wdrążaj a potem się podziel efektami, powodzenia :)

 6. Dziękuję za link :-) Ja dopiero od 19 stycznia testuję GA, dla testów złapałem trochę ruchu pisząc notki o MU i ataku hakerów na strony rządowe, całkiem fajnie to wyszło, bo 10% odwiedzających wchodzących z tych fraz wróciło potem na stronę :)

 7. Paweł Mąka

  Nie ma za co :) No właśnie ja się odpływy spodziewałem ale mam nadzieję że jednak trochę osób zapisze sobie gdzieś adres lub doda do RSS, czas pokaże.

 8. Motywujące są takie podsumowania… Powodzenia i motywacji do działania…! Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz doPaweł Mąka Anuluj wypowiedź

Twój email nigdy nie będzie opublikowany

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>