TOP

Zwiększenie aktywności bloga

Pewnie niektórzy z was zauważyli ostatnio znaczne zwiększenie aktywności bloga zarabianie w sieci. Otóż od jakiegoś czasu staram się pisać jeden wpis dziennie, nie licząc oczywiście weekendów. Dlaczego zdecydowałem się na taki krok?

Po pierwsze zawsze gdy biorę się za jakiś blog, najpierw staram się wypisać kilkadziesiąt tematów o których będę chciał napisać. Staram się nie startować z rzeczami które wypalą się w miesiąc, i taką samą drogę polecam innym.

Warto zastanowić się czy naprawdę ta tematyka nam pasuje, czy jest sens o tym pisać? I najważniejsze czy będziemy mieli coś do przekazania ponieważ ja rozróżniam dwie główne kategorie odwiedzin stron: informacja, rozrywka. Można to oczywiście rozbijać na drobniejsze ale np allegro podciągam pod rozrywkę [każdy lubi kupować], naszą-klasę pod informację [zobaczmy co tam kto dzisiaj robi]. Wracają jednak do tematu wypisuję kilkadziesiąt pomysłów na wpisy a następnie z czasem dopisuję nowe „złote myśli”. Aktywność bloga zwiększyłem ponieważ liczba tematów na wpisy przekroczyła 100 a co za tym idzie gdybym nadal publikował raz na tydzień to wszystko co chce opisać opisałbym za 2 lata.

Po drugie, zwiększenie aktywności bloga ma też na celu test wyszukiwarki google. Po prostu chcę zobaczyć czy google doceni treść no bo przecież pozycjonerzy mówią „Content is the King” czyli „treść jest królem”, ale ponieważ mówią też „link is the Queen” czyli „link jest królową” postaram się o stały dopływ dobrych linków do mojej witryny.

Po trzecie lubię stawiać sobie cele i osiągać je [według mnie tylko takie działanie ma sens, inaczej "strzelamy na ślepo"], postawiłem sobie cel osiągnąć site:100 do końca roku[w tej chwili 70].

Oczywiście nie twierdzę że utrzymam dane tempo rozwoju, możliwe że za miesiąc zaczną znowu publikować rzadziej, jednak póki co chce w pewien sposób przetestować siebie, google oraz możliwości mojego bloga. Będę też chciał publikować na koniec miesiąca statystyki bloga, oczywiście nie są one w tej chwili genialne,  jednak zamiast prowadzić dziennik na komputerze będę chciał robić to na blogu. Cel na najbliższe tygodnie publikować jeden wpis dziennie, potem zobaczymy.

Jak wygląda wasza aktywność? Piszecie często czy rzadko ? Systematycznie czy spontanicznie?

 

 

 

Imię:

Adres email:

 

 

Komentarze11. Dodaj komentarz

 1. Na bieżąco pracuje i jestem zawalony robotą więc nie mogę pisać artykułów codziennie, a jak zauważyłeś moje artykuły są dosyć obszerne więc to zawsze praca od kilku do kilkunastu godzin siedzenia nad tematem i opisywania danego problemu i gdybym pisał codziennie jeden artykuł to bym nie miał czasu na pracę.

 2. Paweł Mąka

  O tak bardzo obszerne ale to dobrze :) Ja przyznam szczerze jestem dosyć leniwy i jak mam dużo do pisania to wole zrobić wpis trochę tekstu + video. Tak jak napisałem we wpisie nie twierdze że utrzymam te tempo, jednak codziennie dodaje 3-4 pomysły na wpisy i chciałbym o tym pisać, tym bardziej że każda moją wypowiedź fajnie kontrujesz Ty, Homoklikus, Levis i reszta aktywnych. Lubię takie burze mózgów, najbardziej efektywna nauka.

  • Szalejesz :P Zanim przeczytałem ten wpis zastanawiałem się kiedy się wypalisz ;) Ale skoro głowę masz pełną pomysłów, to nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci powodzenia :)

   • Paweł Mąka

    Zdaje sobie sprawę że może coś takiego się zdarzyć, dlatego też nie twierdzę że ta tendencja będzie długo :) Napewno do site: 100 potem zwolnie. No chyba że google mnie doceni.

 3. No artykuły masz bardzo ciekawe i ta burza mózgów o której piszesz jest naprawdę przyjemna.

 4. Codzienne dodawanie jednego wpisu? Nie dałbym rady :) . Tworzenie treści zajmuje mi trochę czasu, którego niestety nie mam. Ale Ci życzę powodzenia i postaram się na bieżąco śledzić Twojego bloga:)

 5. Paweł Mąka

  Takie jest żałożenie na najbliższe tygodnie :) Dzisiaj przez awarię ledwo ledwo zdąrzyłem.

 6. Pierwsze co pomyślałem po wejściu na Twojego bloga to: „Kurde, ten gościu pisze wpis codziennie! Ma chłopak zdrowie!” ;) Ja, tak jak przedmówcy, tez nie dałbym rady, zwykle jeden wpis piszę dwa-trzy dni, potem jeszcze go zostawiam żeby „nabrał mocy” (czyli żebym się do niego trochę zdystansował i potem ocenił na spokojnie i wprowadził ewentualne poprawki). Do tego robię sporo rzeczy oprócz bloga (np. innego bloga ;) ), więc musiałbym chyba nie spać.

  Też mam sporo pomysłów na wpisy, ale i tu jestem przy Tobie cienki – na chwilę obecną najwyżej na 3-4 miesiące pisania raz w tygodniu.

  Ale gratuluję – na pewno źle na tym nie wyjdziesz.

  Pozdrawiam i dzięki za komentarz pod moim artykułem na Artelisie ;)

 7. Paweł Mąka

  Powiem po raz kolejny, jest to forma testu :) Mam zamiar pisać codziennie aż do osiągnięcia site:100 . Potem zobaczę jakie będą efekty :) Dzięki za komentarz, pozdrawiam.

 8. Pingback: O czym pisać na blogu? Czyli skąd brać pomysły na wpisy | Zarabianie w sieci

 9. Mam obecnie trzy strony tematyczne, na jednej zwiększyłem właśnie publikowanie tekstów co 10 dni – są mocno specjalistyczne, rozbudowane, wymagają dużo przygotowania i zaawansowanej wiedzy. Nie są tworzone pod zarabianie, bo ciężko zarabiać na niszowej tematyce. Raczej wyrabiam sobie na nich pozycję.
  Na pozostałych dwóch dopiero zaczynam zwiększać tempo – wcześniej leżały odłogiem.

Dodaj komentarz

Twój email nigdy nie będzie opublikowany

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>